Obilježen 6. april Dan oslobođenja Sarajeva

U organizaciji Udruženja antifašista i boraca narodnooslobodilačkog rata Ilidža polaganjem cvijeća u Velikom parku na Ilidži obilježen je 6. april , 72. godine od oslobođenja grada Sarajeva.

Prije 72 godine, 6. aprila 1945. godine, Sarajevo je oslobođeno od okupacije nacističke Njemačke tokom Drugog svjetskog rata. Isti datum, 47 godina kasnije, 6. april 1992. simbolizira početak opsade Sarajeva u proteklom ratu u BiH. Zbog toga se 6. april obilježava kao dan oslobođenja grada u Drugom svjetskom ratu i kao Dan grada.
Ovom značajnom obilježavanju prisustvovali su i učenici naše Historijske sekcije sa direktorom škole.

Također i u našoj školi smo obilježili ovaj značajni datum prigodnim referatom koji je pripremila i realizovala naša nastavnica historije Eldina Halilbegović.

Obilježen 6. april Dan oslobođenja Sarajeva